Lacul Isac
Lacul Isac, lac în județul Tulcea. Face parte din Delta Dunării. Pe hartă, cu regulile, prohibiția de azi, recenziile pescarilor și când mușcă azi.
- Fel de apă
- Lac
- Județ
- Tulcea
- Face parte din
- Delta Dunării
- Coordonate
- 45.11431, 29.27001
Vremea pescarului la Lacul Isac: când mușcă azi
Ce permis îți trebuie aici
- Permisul ARBDD și permisul de acces în Deltă (Permisul de pescuit e gratuit; accesul costă 5 lei pe zi, 15 lei pe 7 zile sau 30 de lei pe an): În Rezervația Biosferei Delta Dunării permisul ANPA nu e bun. Îți trebuie permisul de pescuit al ARBDD și permisul de acces în rezervație (gratuit pentru localnici, copii, elevi, studenți și pensionari). Permisele ARBDD
Specii
Din ce se știe despre această apă. Prohibiția după regulile publicate; verifică și regulamentul locației.
Întrebări despre Lacul Isac
Unde se află Lacul Isac?
Lacul Isac este un lac în județul Tulcea, în Dobrogea. Face parte din Delta Dunării. Pe hartă e la 45.11431, 29.27001; traseul se deschide din butonul Traseu, cu Google Maps sau Waze.
Ce pești se prind la Lacul Isac?
Din ce se știe despre această apă: babușcă, biban, caras, crap, plătică, somn și știucă.
Se poate pescui azi la Lacul Isac?
Azi nu e prohibiție la speciile din regulile publicate pentru Lacul Isac. Verifică și regulamentul administratorului și permisul de pescuit înainte de plecare.
Când mușcă peștele la Lacul Isac?
Indicele pe ore și ferestrele bune din următoarele 7 zile, după presiune, vânt, lună și apă, sunt pe pagina de vreme a apei. Vremea pescarului la Lacul Isac
Alte ape aproape
- Lacul Uzlina - 2,6 km, Tulcea
- Lacul Durnoleatca - 2,7 km, Tulcea
- Lacul Militarova - 2,8 km, Tulcea
- Lacul Gherasim (Harasimova) - 3,2 km, Tulcea
- Lacul Isacel - 3,2 km, Tulcea
- Lacul Cabluatova - 3,5 km, Tulcea
- Lacul Clisciova - 3,9 km, Tulcea
- Lacul Lebedea (Onofrei) - 4 km, Tulcea